Aikuiskoulutusta Sinulle!

Kouvolan Aikuiskoulutuskeskus on aikuiskoulutukseen erikoistunut oppilaitos. Tarjoamme ajanmukaista ja laadukasta koulutusta niin yksityisille henkilöille kuin alueen yrityksille ja erilaisille yhteisöille kunkin yksilöllisten tarpeiden mukaan.

Ota yhteyttä eri koulutuksista vastaaviin henkilöihin ja tule tutustumaan toimintaamme. Yhdessä löydämme ratkaisut Sinun tai yrityksesi koulutustarpeisiin.

Toimialakohtaisia yhteystietoja:

Ajoneuvoala: Jussi Sireeni, jussi.sireeni@kvlakk.fi, puh. 040 732 8489

Logistiikka-ala: Kalle Sarlund, kalle.sarlund@kvlakk.fi, puh. 0400 631 212

Hyvinvointiala: Hilkka Pentsinen, hilkka.pentsinen@kvlakk.fi, puh. 040 578 9803

Palveluala: Lea Tamminen, lea.tamminen@kvlakk.fi, puh. 0400 399 918

Rakennusala: Aki Raussi, ​aki.raussi@kvlakk.fi, puh. 0400 905 020

Metalli- ja talotekniikka, sähkö: Pasi Hallikas, pasi.hallikas@kvlakk.fi, puh. 040 482 6656

Tervetuloa opiskelemaan!